Nevíte si s něčím rady? Nejste si jisti?

Přečtěte si často kladené otázky


1Nemám dostatek vlastních fotografií

Pokud je to potřeba, mohu nabídnout své služby. Disponuji kvalitní digitální zrcadlovkou a přenosnými ateliérovými světly. Mám zkušenosti s fotografováním interiérů i produktů.

Další možností je nákup fotografií z fotobanky. Takhle jde řešit především doplňkové a náladové snímky, pozadí, apod. To vše je také velmi důležité pro to, aby web nepůsobil prázdně a nudně.

2Nejsem si jistý, že svedu napsat kvalitní texty

Nevadí, toto se dá vyřešit. Pokud chcete i v této oblasti využít mých služeb, stačí dodat co nejobsáhlejší seznam klíčových výrazů a já vytvořím kompletní otextování webových stránek včetně tvorby nadpisů, stylizace textu a slohových úprav.

3Budou se mé stránky zobrazovat ve vyhledávačích?

Optimalizaci pro vyhledávače, tzv. SEO provádím u každáho webu. Je potřeba brát v úvahu, že je to jen základní optimalizace, která zohledňuje základní klíčové výrazy. Jejich promyšlené používání v textu a nadpisech je naprosto samozřejmá součást mojí práce. Vždy se snažím postavit co nejkvalitnější web i co se týká kódu. Ze zkušenosti muhu říci, že i se základní optimalizací se stánky mnou postavené umísťují velice slušně a většinou na první stránce Google. Hodně záleží na síle konkurence. Nicméně základní SEO vám zkrátka nemůže garantovat umístění ve vyhledávačích na předních pozicích.

Ta skutečná optimalizace je poměrně náročnou záležitostí a je vždy samostatnou zakázkou. Je totiž potřeba provést podrobnou analýzu trhu, vašich konkurentů, nashromáždit všechny klíčové výrazy, které se týkají vaší činnosti nebo produktu. Pak je potřeba upravit (tedy zpravidla kompletně přepsat) všechny texty tak, aby na jednu stranu zůstaly čtivé a srozumitelné pro běžného návštěvníka a na druhou stranu musí stoprocentně fungovat pro vyhledávače, aby stránky byly co nejvíce zobrazované na ty správné vyhledávací výrazy.

Především je potřeba mít na paměti, že SEO nemůže být vyřešeno jednou pro vždy. Konkurence přibývá, a tak jako vy, i oni mění a vylepšují své stránky.

4Mohu sledovat kolik lidí navštěvuje mé stránky?

Ano, statistiky návštěvnosti jsou také nedílnou součástí každé mojí zakázky.

Přímo ze svého telefonu se systémem Android nebo z iPhone můžete pomocí aplikace běhěm pár okamžiků zjistit na přehledném grafu, kolik lidí vaše stránky navštívilo, z jaké země, z jakého prohlížeče, porovnat poměr nových a opakovaných návštěv, a řadu dalších parametrů. Tuto službu lze nastavit i pro více vašich webů, a tak je můžete v aplikaci navzájem porovnávat.

Záleží jen na vás, do jaké míry potřebujete návštěvnost webu analyzovat.

5Budou stránky zabezpečeny pomocí certifikátu SSL?
Ano, provoz stránek na protokolu HTTPS a jejich zabezpečení certifikátem SSL je pro mne standardní záležitostí, vše potřebné nastavím. Jedinou překážkou může být pouze zastaralý webhosting, kde podpora těchto technologií není. Změna webhostingu ale není žádný problém, i v tomto vám rád pomohu.